SİVAS VALİSİ GÜL; “KİTAP GÜNLERİNDE 170 BİN KİTAP SATILDI”

“4 Eylül 1919 Sivas Kongresi Kültür ve Sanat Etkinlikleri” kapsamında Valiliğimiz öncülüğünde, Sivas İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesi koordinesinde düzenlenen ‘Sivas 7. Kitap Günleri’nde görev alan personeller Vali Davut Gül’ü ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Gül, emeği geçen herkese teşekkür ederek, “7. Sivas Kitap Günleri’nde toplamda 170 bin kitap satıldı. Etkinliğe 200’ün üzerinde yayın evi katıldı. Her yayın evi bir önceki seneden daha fazla kitap sattı. Yine geçmiş yıllarda olduğu gibi kitap kumbaramız vardı. Buraya yaklaşık olarak bin 500 civarında kitap bağışlandı. Bu kitapların yaklaşık 300 tanesi okullarda kullanabileceğimiz kitaplar. Bin 200 kitap ise geri dönüşüm ve buna benzer yerlerde kullanılabilecek kitaplar. Kullanılabilecek bu 300 kitap bir köy okulunun kütüphanesini zenginleştirebilecek durumda” dedi.

Bu yıl geçmiş yıllarda olduğu gibi Sivas’ta yaşayan yazarlara, şairlere, fikir adamlarına yer verildiğini ifade eden Gül, “Sivas’ta yaşayan engellilere, Sivas ile ilgili sözü olan herkese söz vermeye çalıştık. Sivaslı olup herkesin tanıdığı Yavuz Bülent Bakiler, Yusuf Kaplan başta olmak üzere kendi hemşerilerimizi davet ettik. Zengin bir program oldu. 100. Yılda inşallah bu yakaladığımız çıtanın daha üzerine çıkarız.” diye konuştu.

 

Attachment

Leave a Comment